7 aspektów budowy nowoczesnej strony www dla firmy ?

7 aspektów budowy nowoczesnej strony www dla firmy ?

Firmowa witryna to jeden z fundamentów współczesnego biznesu. To miejsce, do którego trafiają Twoi potencjalni klienci. Dziś przedstawiamy 7 aspektów, o których powinieneś pamiętać, budując stronę www swojej firmy. Zapraszamy do lektury! 📚

Dlaczego musisz zbudować
firmową witrynę internetową?🤔 

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się ze stwierdzeniem: „jeśli nie ma Cię w sieci, to nie ma Cię nigdzie”. Ze względu na dynamiczny rozwój internetu trudno się z nim nie zgodzić. Dlaczego zatem powinieneś zbudować firmową witrynę internetową?

 1. Globalny zasięg – budowa strony www umożliwia Ci dotarcie do grona potencjalnych klientów na całym świecie. Pamiętaj, że może to wiązać się z koniecznością stworzenia dodatkowych wersji językowych.
 2. Marketing – nowoczesne narzędzia marketingowe zapewniają możliwość emitowania reklam
  ściśle określonym grupom odbiorców. Internauci mogą być kierowani właśnie do serwisu Twojej firmy.
 3. Oferta – witryna internetowa to doskonały sposób na przedstawienie oferowanych przez Ciebie produktów czy usług. Zależnie od specyfiki biznesu może ona umożliwiać rezerwację terminów i sprzedaż towarów.
 4. Dostępność – przedstawienie Twojej oferty w internecie pozwala klientom na zapoznanie się z nią w każdej chwili. Zainteresowani mogą przesłać Ci zapytanie ofertowe w dowolnym momencie.
 5. Wiarygodność – ludzie intuicyjnie poszukują w sieci informacji na temat działalności danej firmy. Brak strony www może obniżyć zaufanie potencjalnego klienta do Twojej marki.
 6. Automatyzacja – firmowa witryna jest dostępna przez całą dobę. Dzięki temu możesz pozyskiwać klientów w dowolnym momencie. Mogą pozostawić swoje dane kontaktowe albo dokonać zakupu w sklepie.
 7. Analityka – zaawansowane narzędzia analityczne (np. Google Analytics) pozwalają na szczegółową badanie zachowania konsumentów i uzyskanie szeregu przydatnych informacji na temat użytkowników.

Profesjonalna budowa strony www to proces, do którego warto zaangażować doświadczony zespół. Firmowa witryna będzie stanowić wizytówkę Twojego przedsiębiorstwa w internecie. Od czego zacząć ścieżkę projektowania serwisu dla biznesu?

Zacznij od researchu i zobacz
strony www swojej konkurencji 🔎

Pierwszym krokiem w procesie tworzenia strony www powinien być dobry research. Rzuć okiem na witryny swojej konkurencji. Zobacz, które z ich elementów możesz zaadaptować do potrzeb swojego projektu. Zwróć uwagę zarówno na pozytywne, jak i negatywne wzorce. Przydatna będzie nie tylko analiza samego wyglądu i aspektów UX oraz UI. Ogromną rolę odgrywają też treści tekstowe oraz zawarte w nich słowa kluczowe. To cenna wskazówka dla copywritera SEO, któremu zlecisz stworzenie tekstów do budowanego przez Ciebie serwisu.

Określ cel budowy strony www
i zdefiniuj jej odbiorców 🎯

Wielu przedsiębiorców na pytanie o cel budowy strony www odpowiada: „każda firma ją ma, więc moja też musi”. Okazuje się, że sprawa jest nieco bardziej złożona. Jeżeli zamierzasz stworzyć swoje miejsce w sieci, to przede wszystkim określ, co chcesz osiągnąć. Jakie zadania może spełniać firmowa witryna?

 • Podniesienie poziomu sprzedaży.
 • Umożliwienie zakupu produktów w sklepie internetowym.
 • Zapewnienie gościom możliwości rezerwacji online stolika lub apartamentu.
 • Działania wizerunkowe związane z budowaniem świadomości marki.

Częstą praktyką jest też tworzenie tzw. Landing Page, czyli stron sprzedażowych. Ich celem jest zachęcenie do kupna konkretnego towaru, szkolenia czy pozostawienia danych kontaktowych. Nader ważną kwestią jest również zdefiniowanie grup odbiorców (według płci, wieku czy zainteresowań), którzy będą korzystać z Twojej witryny.

Zadbaj o przejrzystą architekturę serwisu i intuicyjną nawigację 🏗

Konsumenci nie lubią spędzać kolejnych godzin na poszukiwaniu interesującego ich produktu. Jeżeli poruszanie się po Twojej stronie www będzie utrudnione, to z pewnością skorzystają z wyszukiwarki Google, by znaleźć inną firmę, która szybciej rozwiąże ich problem. Zadbaj o przejrzystą strukturę serwisu i intuicyjną nawigację. Pozytywne doświadczenia potencjalnych klientów przełożą się na podniesienie wyników sprzedażowych i zwiększenie ruchu w witrynie. W osiągnięciu celu może Ci pomóc audyt UX.

Stwórz wartościowe treści dla swoich klientów i pozycjonowania SEO 🧾

Zbudowanie strony-wizytówki nie wystarczy, by skutecznie dotrzeć do internautów zainteresowanych Twoją ofertą. Wartościowe treści w formie artykułów blogowych czy rozbudowanych podstron bardzo pozytywnie wpływają na podniesienie pozycji serwisu w bezpłatnych, organicznych rezultatach wyszukiwania Google. Zwykle ludzie wpisują do wyszukiwarki odpowiednio sformułowane zapytania. Przemyślana strategia pozycjonowania SEO na określone frazy sprawi, że trafią właśnie na Twoją witrynę.

Połącz witrynę z profilami
w mediach społecznościowych 🙆‍♀️💁‍♂️

Jeżeli Twoja firma posiada stronę na Facebooku czy w serwisie LinkedIn, to zdecydowanie powinieneś połączyć ją z profilami w mediach społecznościowych. Dodanie odpowiednich przycisków kierujących do Social Media pozwoli pozyskać nowych fanów (tzw. obserwujących lub followersów). Będą oni śledzić publikowane przez Ciebie treści na wspominanych platformach. Dobrą praktyką jest również zamieszczanie postów na Instagramie czy portalu Facebook z linkiem kierującym do firmowego bloga lub konkretnych podstron witryny.

Pozwól internautom skontaktować się z Tobą w przyjazny sposób 💬

Media społecznościowe są wykorzystywane nie tylko do promocji i budowania wizerunku marki. Stanowią również ważne kanały komunikacji z klientami. Budowa strony www powinna uwzględniać elementy umożliwiające internautom szybki kontakt z przedstawicielami Twojej firmy. Jakie rozwiązania komunikacyjne są stosowane?

 • Formularz kontaktowy.
 • Zakładka kontakt.
 • Wirtualny doradca.
 • Chat z obsługą.
 • Widget Messengera.

Interesującą funkcjonalnością jest także moduł callback (np. CallPage). System pozwala użytkownikowi na pozostawienie swojego numeru telefonu. Następnie wykonywane jest automatyczne połączenie telefoniczne łączące go z doradcą. Rozwiązanie sprawdza się zarówno w e-sklepach, jak i działach rezerwacji hoteli czy placówek medycznych.

Nie zapomnij o regulaminach
oraz polityce prywatności ⚖

Zapis na newsletter, sprzedaż produktów i usług czy kontakt z klientem poprzez formularz to czynności, które są związane z pobieraniem i przetwarzaniem danych osobowych. Jeżeli na Twojej stronie www znajdują się elementy, które realizują wspomniane procesy, to zdecydowanie musisz pamiętać o stworzeniu przejrzystej polityki prywatności. Dokument opisuje, w jaki sposób są przechowywane i wykorzystywane imiona, nazwiska czy adresy e-mail użytkowników. W przypadku sklepów internetowych niezbędne są także stosowne regulaminy sprzedaży czy reklamacji.

Zbuduj responsywną i nowoczesną stronę www Twojej firmy! 💪

Nowoczesna strona internetowa firmy pozwoli Ci nie tylko zaistnieć w sieci, lecz przede wszystkim dotrzeć do nowych klientów i realnie podnieść wyniki sprzedażowe. O jakich siedmiu aspektach powinieneś pamiętać, planując jej budowę? Podsumujmy!

 1. Zacznij od researchu. Zobacz, jak buduje swój wizerunek Twoja konkurencja.
 2. Określ cel projektu (promocja marki, sprzedaż, etc.) i zdefiniuj grupę docelową.
 3. Zadbaj o przejrzystą architekturę i strukturę podstron oraz intuicyjną nawigację.
 4. Twórz treści merytoryczne, a zarazem przyjazne dla pozycjonowania SEO.
 5. Na stronie głównej umieść ikony kierujące do profili w mediach społecznościowych.
 6. Zapewnij swoim klientom zróżnicowane możliwości kontaktu.
 7. Nie zapomnij o regulaminach i polityce prywatności.

Responsywna i dobrze wyglądająca witryna jest wizytówką przedsiębiorstwa w internecie. Pozwala zbudować zaufanie i pozytywny wizerunek marki w umysłach konsumentów. Jeśli planujesz budowę strony www swojej firmy, ale nie wiesz jak zacząć, to skontaktuj się z nami! Z przyjemnością pomożemy Ci obrać właściwy kurs! 🧭

Tomek Michalski

Author url : go to url

1 Comment

Comments are closed.

logo-strona-01

Pomożemy w rozwoju Twojego biznesu w sieci, korzystając z najnowocześniejszych technologii informatycznych i narzędzi marketingowych.

© 2021 – BeesGrowth – all rights reserved.