7 marketingowych wskazówek dla trenerów personalnych ?️‍

7 marketingowych wskazówek dla trenerów personalnych ?️‍

Nie jest tajemnicą, że wybicie się w biznesie jest niemożliwe bez odpowiedniej strategii. Branża fitness nie jest tutaj wyjątkiem! W dzisiejszym artykule przedstawię Ci 7 marketingowych wskazówek dla trenerów personalnych. Zapraszam do lektury!

Na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie zdrowym stylem życia zdecydowanie wzrosło. Ma to swoje plusy – zdrowsze społeczeństwo czy dodatkowe miejsca pracy dla trenerów. Jednocześnie na rynku jest coraz większa konkurencja. Jeżeli jesteś trenerem personalnym albo marketerem i branża fitness to Twój konik, to w tym artykule przedstawię Ci wskazówki, dzięki którym wyróżnisz się i prześcigniesz konkurencję. ?

Zacznijmy od podstaw – do kogo chcesz trafić ?

Najpierw zastanów się, jakim trenerem personalnym jesteś i do kogo chcesz trafić. Określenie grupy docelowej odgrywa bardzo ważną rolę w strategii marketingowej. Inne komunikaty będziesz wysyłać do matek, które po ciąży chcą wrócić do formy, a inne do osób chcących spróbować swoich sił w trójboju siłowym. Grupa docelowa nie musi być jedna. Trzeba jednak poświęcić więcej czasu, by dopasować przekaz je do każdej z nich.

Dodatkowo zastanów się nad swoją ofertą. Chcesz prowadzić podopiecznych stacjonarnie czy może online? Masz określone godziny prowadzenia treningów? Te informacje pomogą Ci ułożyć spójną taktykę działania. Interesującym modelem w branży fitness jest cross-channel marketing, czyli wykorzystanie wielu kanałów i dróg dotarcia do potencjalnego klienta. To, co ostatecznie wybierzesz, zależy w dużej mierze od grupy docelowej.

Strona internetowa dla trenera personalnego ?

Strona internetowa pełni bardzo ważną funkcję. Jest Twoją wizytówką. To ona powinna się wyświetlać jako pierwsza po wpisaniu Twojego imienia i nazwiska lub pseudonimu. Własny serwis www pomoże Ci zaprezentować wszystkie informacje o Twoich usługach, cenach i innych ważnych aspektach dla potencjalnego klienta. Ponadto możesz ją wykorzystać jako swoje portfolio, dzieląc się informacjami o progresie Twoich podopiecznych.

? Zobacz, o czym pamiętać, projektując stronę internetową!

Media społecznościowe dla trenera personalnego

Bez względu na to, do jakiej grupy docelowej chcesz dotrzeć, zainwestuj czas w budowanie społeczności w Social Media. Platformy społecznościowe mają ogromny potencjał, więc błędem byłoby tego nie wykorzystać. Pierwszą rzeczą, nad jaką musisz się zastanowić to, to, gdzie są Twoi klienci? Jak spędzają wolny czas? Jakie strony przeglądają? Jeżeli odpowiesz sobie na te pytania, to zacznij działać! ?

Najmocniej trendującymi Social Mediami są Instagram i Tik Tok. Świetnie sprawdzają się do tworzenia zaangażowanej społeczności, budowy zaufania i edukacji odbiorców. Popatrz na swoją konkurencję. Co robią? W jaki sposób komunikują się ze społecznością? Czego nie robią, a Ty widzisz w tym potencjał? Spisz to i zaplanuj zwycięstwo!

Odkryj moc Instagrama w branży fitness! ?

Ciężko znaleźć osobę, która nie korzysta z Instagrama. Aplikacja daje ogromne możliwości rozwoju swojej marki osobistej, budowania zaangażowanej społeczności i zdobywania klientów. Warto też wspomnieć, że Instagram ma prawie 500 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Przebicie się i zbudowanie silnej pozycji wymaga czasu oraz zaangażowania. Efekty będą jednak rewelacyjne!

Działania na Instagramie powinny odbywać się na kilku poziomach. Podstawą jest regularne publikowanie wartościowych treści. Nie skupiaj się jednak na dodawaniu samych postów w formie zdjęć. Przeplataj je edukacyjnymi infografikami i karuzelami, którymi użytkownicy będą mogli się dzielić na swoich relacjach. Dzięki temu zyskasz dodatkowe grupy odbiorców.

Bardzo silnym trendem są także rolki, które mają szansę dotrzeć do całkowicie nowych użytkowników. Mogą mieć formę mini poradników, foodbooków lub krótkich porad dotyczących zdrowego stylu życia. Nie zapominaj również o regularnym dodawaniu Instastories, które szczególnie efektownie sprawdzają się w budowaniu relacji z klientami.

Po nabraniu wprawy w działaniach na Instagramie spróbuj zorganizować transmisje na żywo. Porozmawiaj ze swoimi fanami i klientami oraz odpowiadaj na ich pytania. Dzięki temu Twoja społeczność poczuje, że zależy Ci na niej. Dodatkowo, na Instagramie masz możliwość sponsorowania postów, co pozwoli dotrzeć do osób, które jeszcze Cię nie znają.

Trenerze fitness buduj społeczność na Facebooku! ?

Facebooka nie trzeba nikomu przedstawiać. Na pewno każdy z nas obserwuje tam przynajmniej jedną stronę związaną ze swoimi zainteresowaniami. Strony na Facebooku są fajnym sposobem dotarcia do klientów, ale ze względu na aktualne algorytmy dystrybucji treści, społeczność buduje się dużo dłużej niż na Instagramie. Portal umożliwia publikowanie contentu, zbieranie opinii i interakcje z klientami w jednym miejscu.

Trenerze personalny pokaż się na Tik Toku! ?

Tik Tok jest najlepszą platformą do zdobywania nowych fanów. Aplikacja ma ogromny potencjał i może przynieść niemałe zyski przy odpowiednim jej wykorzystaniu. Tik Tok jest świetnym miejscem do udzielania porad treningowych i demonstrowania poprawnie wykonywanych ćwiczeń. Dzięki algorytmowi trafisz do ludzi zainteresowanych tematyką fitness, którzy mogą stać się Twoimi klientami.

Aplikacja społecznościowa Tik Tok jest stosunkowo nową platformą. Łatwiej się tutaj wybić niż na Instagramie czy Facebooku. Oczywiście tam również możesz zapłacić za reklamę, by spróbować szybciej zbudować zaangażowanie, zwiększyć liczbę wyświetleń, komentarzy, czy polubień. Zresztą… Tik Tok jest tak ciekawą platformą, że postaram się poświęcić jej osobny artykuł. ?

YouTube, czyli fitnessowy kanał sportowy! ?

Rozwój na YouTube nie wymaga lepszego sprzętu i większych umiejętności niż powyższe propozycje. Na początku wystarczy Ci smartfon z dobrą kamerą. Platforma daje nowe możliwości i pozwala na dotarcie do innych grup odbiorców niż Instagram czy Tik Tok. Kanał na YouTube będzie świetnym miejscem do publikowania fitnessowych instruktaży oraz dłuższych filmików, opowiadających o Twoich doświadczeniach z treningami i siłownią.

Dbaj o swoich podopiecznych w sieci! ?

Podstawą sukcesu w mediach społecznościowych jest zaangażowanie i budowanie relacji ze swoimi odbiorcami, którzy są Twoimi potencjalnymi klientami. Aby dobrze działać w tej sferze, zastanów się, DLACZEGO jesteś trenerem personalnym oraz DLACZEGO chcesz pomagać ludziom w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Pomoże Ci to zbudować autentyczny wizerunek i pokazać odbiorcom, że jesteś godny zaufania.

Dodatkowo łatwiej będzie Ci opierać komunikaty na określonych wcześniej wartościach. Zresztą, rozejrzyj się po swoim „podwórku”. Wiesz, jakie usługi oferują poszczególni trenerzy personalni, ale rzadko kiedy komunikują oni, DLACZEGO robią to, co robią. Nie popełniaj tego błędu i poważnie zastanów się nad swoimi intencjami i celem. ?

Używaj języka korzyści ?

Aby potencjalni klienci byli zainteresowani Twoimi usługami, muszą się dowiedzieć, co oferujesz. Nie wystarczy jednak wrzucić listy planów treningowych i czekać, aż klienci będą się do Ciebie dobijać drzwiami i oknami. Współczesny internauta to świadomy i wymagający konsument. Swojego wyboru nie dokonuje na podstawie jednego bodźca, lecz sprawdza, pyta i porównuje. Musisz go do siebie przyciągnąć i przekonać językiem korzyści.

Zwracaj dużą uwagę na pokazywanie tego, co klient zyska po rozpoczęciu treningów z Tobą. Jakie korzyści przyniesie mu Twój plan treningowy, co zmienisz w jego życiu i jak te zmiany wpłyną na jego przyszłość.

Nie samym internetem fitness żyje… ?‍

Mimo że Internet jest obecnie potężnym narzędziem marketingowym, nie możesz zapominać, że działania offline nadal mają ogromną siłę. Jeżeli masz taką możliwość, spróbuj zorganizować darmowe konsultacje treningowe, bezpłatne warsztaty fitness czy nieodpłatne treningi grupowe. Możesz wykorzystywać do tego popularne święta, np. trening interwałowy w grupie dla pierwszych 20 kobiet z okazji 8 marca. Zbudujesz w ten sposób zaufanie i wizerunek eksperta. Możesz też nagrać video i opublikować w Social Media.

Płatne reklamy Google Ads w branży fitness ?

Jeżeli prowadzisz swój biznes, to na pewno chociaż raz przez głowę przeszedł Ci pomysł o zainwestowaniu w płatne reklamy w wyszukiwarce internetowej. W tym celu możesz użyć ekosystemu reklamowego Google Ads. System pozwala na wyświetlanie reklam witryny w wynikach wyszukiwania, na YouTube oraz w sieci reklamowej GDN. Reklamę możesz targetować na konkretne miasto, dzięki czemu dotrzesz do klientów na lokalnym rynku.

Efektywny marketing trenera personalnego z Agencją BeesGrowth! ?

Wierzę, że po przeczytaniu powyższych rad wiesz już, w co warto inwestować i na czym się skupiać, działając jako trener personalny. Oczywiście każde z tych działań możesz dopasować do swoich potrzeb. Nie zapominaj jednak, że rozwój firmy i budowanie marki osobistej to proces, a zdobywanie zaufania klientów wymaga zaangażowania.

Jeżeli jesteś trenerem personalnym i potrzebujesz wsparcia w działaniach z zakresu Digital Marketingu, to nie zwlekaj! Odłóż na chwilę ciężary i odezwij się do nas. Pomożemy Ci odnieść miodny sukces w branży fitness. ?

Natalia Dulian

Author url : go to url

logo-strona-01

Pomożemy w rozwoju Twojego biznesu w sieci, korzystając z najnowocześniejszych technologii informatycznych i narzędzi marketingowych.

© 2021 – BeesGrowth – all rights reserved.