Marketing Twojej firmy na LinkedIn — od czego zacząć? ?

Marketing Twojej firmy na LinkedIn — od czego zacząć? ?

Obecność w social mediach to nieodłączny element strategii marketingowej marki w XXI wieku. Platformy społecznościowe stały się tak silnym medium, że konsumenci chętniej ufają firmom, które posiadają konta w serwisach społecznościowych i aktywnie publikują tam treści. W artykule opowiemy, od czego zacząć marketing Twojej firmy na LinkedIn!

Konto firmowe na LinkedIn 👨‍💻

Według raportów Hootsuite oraz GetHero przeprowadzonych na osobach w wieku 16-64 lata, aż 68,5% Polaków regularnie korzysta z mediów społecznościowych. To 25,9 milionów osób. LinkedIn jest platformą biznesową, a 24,6% użytkowników internetu używa tego medium i służy im ono między innymi do:

 • poszukiwania pracy,
 • prowadzenia rekrutacji,
 • budowania pozycji eksperta w branży,
 • działań wizerunkowych marki.

W Polsce z reklamą na LinkedIn można dotrzeć do 4,1 milionów Polaków, z czego 48,6% stanowią kobiety, a 51,4% — mężczyźni. Bardzo istotną rzeczą jest specyfikacja użytkowników LinkedIn. Jest to idealne miejsce, aby oferować produkty i usługi dla firm (sprzedaż B2B) lub znaleźć wyspecjalizowanego pracownika. Założenie konta firmowego na LinkedIn niesie za sobą wiele korzyści, takich jak:

 • większe szanse na bycie znalezionym w internecie. Strona firmy na LinkedIn pozycjonuje się w wyszukiwarce internetowej Google. Nawet jeśli nie posiadasz strony www, to możesz dać się znaleźć szerszemu gronu odbiorców,
 • tworząc company page, zbudujesz miejsce do komunikacji z obserwującymi, którzy w przyszłości staną się Twoimi pracownikami lub klientami. Publikacja angażujących materiałów zwiększy zasięgi Twojego profilu i widoczność strony,
 • LinkedIn jest fundamentalnym narzędziem, które wspiera employer branding. Zaangażowani pracownicy mogą tutaj udostępniać treści, które zostały opublikowane na firmowej stronie. Mogą również oznaczyć Twoją firmę w swoim doświadczeniu zawodowym, budując w sten sposób świadomość marki.

LinkedIn jest miejscem, które wzmacnia relację profesjonalistów z ich miejscem pracy. Konto firmowe oraz profil osobisty dostarcza innym użytkownikom wiele cennych informacji z życia firmy. Wykorzystaj potencjał platformy i zbuduj silną strategię marketingową, która mocno zaangażuje Twoich pracowników.

Profil Twojej firmy na LinkedIn — krok po kroku 👌

Jeżeli nie posiadasz jeszcze profilu osobistego na LinkedIn, to będzie to pierwszy krok, jaki musisz wykonać. Aby założyć konto firmowe, z głównego menu u góry wybierz zakładkę „Produkty”, a następnie z rozwijanego menu wybierz „Stwórz stronę firmową”. Tworząc LinkedIn dla swojej marki, do wyboru masz 4 możliwości, choć na początku skorzystać będziesz mógł tylko z trzech:

 • strona dla małej firmy (do 200 pracowników),
 • strona dla średniej i dużej firmy (powyżej 200 pracowników),
 • strona dla instytucji edukacyjnej (np. szkoły wyższe).

Czwartą, choć niedostępną na samym początku opcją jest możliwość utworzenia strony marki. Jest to podstrona, która musi być powiązana z istniejącą już stroną główną firmy. Showcase page jest świetnym rozwiązaniem na prowadzenie osobnych działań marketingowych dla produktów, usług, marek, eventów czy lokalnych oddziałów Twojej firmy. Tworząc konto marki, platforma będzie wymagała kilku niezbędnych informacji, które w przyszłości wpłyną na pozycjonowanie profilu marki. Będziesz potrzebował między innymi:

 • nazwy firmy,
 • pomysłu na adres URL na LinkedIn — unikalny adres, po którym będzie można odnaleźć Twoją stronę,
 • nazwy branży,
 • informacji o wielkości i rodzaju firmy (spółka akcyjna, samozatrudniony/-a, etc.),
 • logo.

Po uzupełnieniu wszystkich informacji i kliknięciu „Utwórz stronę”, profil Twojej firmy na LinkedIn jest od razu aktywny i możesz zaczynać.

Jak prowadzić stronę firmy na LinkedIn? 🧐

Company page to miejsce, w którym możesz nawiązywać i podtrzymywać relacje z aktualnym lub potencjalnym klientem, lub pracownikiem. Jest to wizytówka Twojej marki, spraw, aby robiła dobre wrażenie i była uzupełniona cennymi informacjami. Na początek Twojej przygody z tym medium społecznościowym przygotowaliśmy dla Ciebie dziesięć praktycznych porad.

1️⃣ Zaprojektuj swój profil na podstawie misji firmy

Zastanów się, co jest Twoim celem, co chcesz osiągnąć, prowadząc stronę swojej firmy na LinkedIn. To będzie fundamentem do dalszych działań takich jak projektowanie grafiki w tle czy wybór słów kluczowych, na które chciałbyś się wyświetlać potencjalnym klientom, lub pracownikom.

2️⃣ Bądź aktywny na LinkedIn

Regularne publikowanie treści to jeden z kluczy do sukcesu. Ważna w tym temacie jest samodyscyplina i konsekwencja, ponieważ rozbudowana sieć kontaktów nie wystarczy do tego, aby zaistnieć na LinkedIn. Najlepsze publikacje to takie, które odpowiadają na problemy przedstawicieli Twojej branży. Krótko mówiąc – pisz o tym, na czym naprawdę się znasz.

3️⃣ Zaangażuj pracowników

Osoby zatrudnione w firmie mogą bardzo pomóc w budowaniu strony firmowej. Wytłumacz im, jakie korzyści płyną ich obecności na LinkedIn. Jest to, chociażby budowanie pozycji eksperta w branży, co może ułatwić ich pracę. Zyskają zaufanie potencjalnych klientów, co jest kluczem w udanych relacjach biznesowych. Ich aktywność pozytywnie wpłynie na świadomość marki firmy.

4️⃣ Twórz i udostępniaj filmy na LinkedIn

Warto udostępniać wideo, ponieważ jest to mocno angażujący typ treści, co w sposób naturalny wpływa na wzrost widoczności oraz zasięgów. Aktualności, które zawierają filmy, są udostępniane 75% częściej niż wpisy bez wideo. Posty, w których dodano film lub zdjęcie, są komentowane 98% częściej niż posty bez załączonych plików multimedialnych.

5️⃣ Zadawaj odbiorcom pytania

Społeczność LinkedIn lubi dyskutować i wyrażać swoją opinię, ponieważ bardzo często są to wyspecjalizowani profesjonaliści, często zajmujący wysokie stanowiska. Na końcu swoich postów dodawaj wezwanie do działania (CTA) np. w formie pytania otwartego. Szanse na to, że ktoś doda komentarz wzrosną, a to pozytywnie wpłynie na zasięgi.

6️⃣ Przypinaj najistotniejsze publikacje na górze strony

Do postów przypiętych u góry strony mogą należeć sprawozdania finansowe, kalendarium wydarzeń czy sukcesy Twojej firmy. U góry strony możesz również przypiąć wybrany komunikat dla odwiedzających. Niektórzy będą szukali informacji na temat firmy oraz oferowanych usług, dlatego zaplanowanie treści, aby w odpowiedni sposób komunikowały odbiorcom, czym zajmuje się firma, jest bardzo istotne.

7️⃣ Eksperymentuj

Wybieraj różne formy publikacji treści, różne tematy oraz zmieniaj częstotliwość postów. Eksperymentuj również z czasem publikowania treści, ponieważ nie ma jednego dobrego schematu. Każda branża jest inna i posiada różnych odbiorców. Znajdź najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

8️⃣ Przycisk „Obserwuj”

Jeżeli posiadasz stronę internetową swojej firmy, to koniecznie dodaj możliwość zaobserwowania profilu Twojej firmy na LinkedIn. Zwiększy to liczbę osób obserwujących Twój profil, co w przyszłości może przełożyć się na większe zaangażowanie wśród odbiorców.

9️⃣ Reklama na LinkedIn

Reklama na LinkedIn jest bardzo skuteczna ze względu na konstrukcję profilu każdego użytkownika. Zawiera ona wiele informacji na temat doświadczenia zawodowego, przebiegu edukacji, umiejętności oraz stanowisk, które użytkownicy obejmują lub obejmowali. Dzięki tym szczegółom zyskujesz możliwość zaawansowanego targetowania odbiorców.

🔟 Polub się ze statystykami strony firmowej na LinkedIn

W momencie założenia company page automatycznie uzyskasz dostęp do statystyk dotyczących wyświetleń publikacji, odwiedzających oraz obserwujących stronę. W celu optymalizacji swoich działań analizuj dostarczane dane takie jak np. współczynnik klikalności i wskaźnik zainteresowania.

LinkedIn dla firmy — czy warto? 🤔

Nie sposób zliczyć korzyści, które płyną z posiadania profilu firmowego LinkedIn społecznościowym. Jest to potężne narzędzie do budowania pozytywnego wizerunku marki w dowolnej branży, poszukiwania potencjalnych czy angażowania aktualnych pracowników w życie Twojej firmy.

Dziś udało Ci się założyć stronę firmy na LinkedIn i zostałeś wyposażony w niezbędną na start wiedzę dotyczącą prowadzenia profilu. Jeżeli chcesz przenieść działania marketingowe swojej firmy na LinkedIn, na zupełnie inny poziom to skontaktuj się z nami, my zrobimy resztę!

Źródła:

Raport Hootsuite

Łukasz Ziętal

Author url : go to url

2 Comments

Comments are closed.

logo-strona-01

Pomożemy w rozwoju Twojego biznesu w sieci, korzystając z najnowocześniejszych technologii informatycznych i narzędzi marketingowych.

© 2021 – BeesGrowth – all rights reserved.