O czym pamiętać, rozwijając konto na Instagramie? ?

O czym pamiętać, rozwijając konto na Instagramie? ?

Masz pomysł na biznes i jesteś gotów nad nim pracować? Zastanawiasz się, jakie kroki warto podjąć na początku? A może przerażają Cię kwoty, jakie będziesz musiał zainwestować w marketing? Jeżeli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to chodź ze mną i odkryj potencjał Instagrama! Jestem Natalia i pokażę Ci, jak wykorzystać tę aplikację w Twoim biznesie.

Instagram jest świetnym narzędziem marketingowym, które pomoże Ci zbudować silną pozycję w Social Media. Nie zrujnuje Twojego budżetu, a jednocześnie pomoże w budowaniu świadomości marki. Zanim jednak założysz firmowe konto na Instagramie, przeczytaj mój artykuł. Opowiadam w nim, o czym musisz pamiętać, by prowadzenie konta przyniosło oczekiwane efekty.

Regularność i częstotliwość publikacji na Instagramie ⏱️

Niestety, algorytmy Instagrama są bezlitosne i aby zaistnieć, musisz publikować posty regularnie. W tym przypadku odpada dodawanie jednego zdjęcia miesięcznie. Oczywiście nie chodzi też o publikowanie kilkunastu postów dziennie. Nie chcemy, by Twoi odbiorcy mieli Cię dość. ?

Najlepszym rozwiązaniem będzie publikacja 2-3 wpisów tygodniowo. Według mnie lepiej nie publikować ich wszystkich pod rząd (poniedziałek, wtorek, środa), a robić jednodniowe lub dwudniowe odstępy. Wszystko po to, aby Twoi odbiorcy mogli nacieszyć się treściami, które dla nich tworzysz.

…pamiętaj, że dobra strategia w mediach społecznościowych to podstawa! ?

Ulotne Stories sposobem na zaangażowanie odbiorców ?

Nie od dziś wiadomo, że ludzie uwielbiają śledzić życie innych osób i być na bieżąco. Tutaj z pomocą przychodzą Instagram Stories, czyli zdjęcia widoczne na profilu przez 24 godziny. Ich niewątpliwą zaletą jest sposób, w jaki możemy integrować się z odbiorcą np. poprzez zadawanie pytań czy dodawanie ankiet. Warto też zwrócić uwagę na to, że Instastories wymagają mniej zaangażowania ze strony twórcy, mogą być nieprzemyślane i spontaniczne.

Istotna jest również częstość publikacji. Najlepiej, by Twoje Stories było zawsze widoczne. Oznacza to, że musisz dodawać przynajmniej jedno zdjęcie, film lub innego rodzaju treść w ciągu doby. Pamiętaj też, aby angażować swoich użytkowników poprzez ankiety lub pytania. Im więcej będziesz mieć z kimś interakcji, tym wcześniej będzie się wyświetlać Twoje Insta Stories, a to pozytywnie wpłynie na zasięgi Twojego profilu.

Przeczytaj też, jak zachęcić klientów do tworzenia User Generated Content. ?

Instagramowa moc live’ów ?

Dodajesz już regularnie posty i Instastories? Pora na live’y! Transmisje na żywo pomagają zbudować silniejszą więź z odbiorcą. Użytkownicy czują, że jesteś dla nich tu i teraz, że chętnie odpowiesz na ich pytania i z nimi porozmawiasz. Oczywiście, robienie live’ów nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza jeśli stresujesz się, mówiąc do kamery, ale zawsze warto spróbować. ?

Bez wątpienia pierwsza transmisja nie będzie idealna, ale jeśli uprzedzisz o niej odbiorców, przygotujesz plan i pokażesz swoją ludzką stronę – z każdym kolejnym będzie coraz lepiej, a Twoja pozycja w instagramowym świecie się wzmocni.

Krótko i na temat, czyli Instagram Reels ?

Reels są czymś nowym na polskim Instagramie, ale z dnia na dzień zyskują na popularności. Mechanizm działania jest bardzo podobny do tego na Tik Toku. W Insta Rolkach najbardziej istotne jest to, aby w krótkim czasie zainteresować użytkowników nami lub naszą marką. Mogą to być treści edukacyjne albo rozrywkowe, ale najważniejsze to nie dać się monotonii i sprawić, by ludzie chcieli nas oglądać.

Maksymalnie 30, czyli… Hashtagi! ?

Jeszcze do niedawna podstawową zasadą było… Maksymalnie 30 hashtagów pod zdjęciem. Jednak ostatnio Instagram wprowadził zmiany. Sekretem do wybicia konta ma być używanie od 3 do 5 hashtagów związanych z tematyką publikacji. Hashtagi mogą być ściśle związane z tematyką posta lub być bardziej ogólne, ale ważny jest ich dobór. Jeżeli nie chcemy tracić zasięgów, nie możemy używać zbanowanych hashtagów (np. instagirl), a jeśli nie chcemy zginąć w tłumie – zbyt ogólnych (np. Poland). Warto analizować statystyki pod postami i testować, co najlepiej sprawdza się dla naszego konta.

Aby sprawdzić, czy hasztagi, których chcemy użyć, nie są zbanowane, warto skorzystać z aplikacji IQ Hashtags.

Nie wykluczaj, czyli tekst alternatywny na Instagramie ?

Od kilku lat Instagram do swojej aplikacji wprowadził możliwość dodawania tekstu alternatywnego do zdjęć. Niewiele osób korzysta z tej opcji, a może ona całkowicie zmienić oblicze marki. Tekst alternatywny jest zbawieniem dla osób słabowidzących, dla których odczytywanie opisów pod zdjęciami może sprawiać ogromną trudność.

Dodając tekst alternatywny, ułatwiamy takim osobom korzystanie z aplikacji i tworzymy wokół naszej firmy atmosferę zrozumienia, pomocy i chęci działania dla każdego, bez względu na pewne ograniczenia. Alternatywny opis na IG wpływa również na Instagramowe pozycjonowanie i lepszą widoczność konta dla potencjalnych odbiorców.

Instagram – zadbaj o swoją społeczność ?‍♂️?‍♀️

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, aby nie pozostawiać użytkowników samym sobie. Jeżeli komentują Twoje posty, zadają pytania – odpowiadaj, bądź z nimi na bieżąco! Niech czują, że o nich dbasz i z nimi rozmawiasz!

Dodatkowym atutem będzie stworzenie spersonalizowanej wiadomości powitalnej dla każdego nowego obserwatora na Twoim koncie. Poczuje się on doceniony i wyjątkowy. Oczywiście, jeżeli Twoje konto codziennie zaczyna obserwować 200 nowych osób, to będzie to bardzo trudne, ale na samym początku świetnie się sprawdza. Dbaj o swoją społeczność.

Nie poddawaj się! ??

Kiedyś usłyszałam od kogoś: “Nie porównuj swojego początku z czyimś środkiem” i uważam, że to najlepsze, co młody przedsiębiorca może usłyszeć. Droga do sukcesu nie jest łatwa i składa się na nią wiele czynników. Potrzeba wiele pracy, aby konto na Instagramie się wybiło, zaczęło przynosić zyski, czy wywarło realny wpływ na budowanie świadomości marki w umysłach Twoich odbiorców. To właśnie dlatego potrzeba dużo samodyscypliny i systematyczności!

Jeżeli szukasz wsparcia w prowadzeniu swojego Instagrama, to odezwij się do nas i skorzystaj z nektaru usług Social Media! ?

Natalia Dulian

Author url : go to url

1 Comment

  • […] zostać udostępnione przez nich dalej w mediach społecznościowych (na Facebooku, LinkedIn, czy Instagram Stories). Żyjemy w erze, kiedy użytkownicy, tak samo jak kochają darmowe, ciekawe treści, tak samo […]

Comments are closed.

logo-strona-01

Pomożemy w rozwoju Twojego biznesu w sieci, korzystając z najnowocześniejszych technologii informatycznych i narzędzi marketingowych.

© 2021 – BeesGrowth – all rights reserved.