7 inspiracji dla Twojego firmowego bloga?

7 inspiracji dla Twojego firmowego bloga?

Szukasz sposobu, aby poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania? Zastanawiasz się, jak budować pozycję eksperta w Internecie? Rozważ prowadzenie firmowego bloga!

Zadbaj, by publikowane treści były ciekawe i merytoryczne. W ten sposób nie tylko poprawisz swój wizerunek, lecz również wygenerujesz większy ruch na stronie. Podpowiadamy, skąd czerpać inspiracje na artykuły!

7 pomysłów, skąd czerpać inspiracje na bloga! ?

Poniżej przedstawiamy 7 pomysłów, dzięki którym znajdziesz inspiracje do nowych artykułów na bloga Twojej firmy.

  1. Pisz poradniki i rozwiązuj problemy.
  2. Odpowiadaj na najczęściej zadawane pytania.
  3. Korzystaj z narzędzi dla marketerów.
  4. Monitoruj swoją konkurencję.
  5. Twórz podsumowania i rankingi.
  6. Śledź nowości branżowe i nowe trendy.
  7. Recykling i uaktualnianie treści.

W kolejnych akapitach szerzej opiszemy poszczególne pomysły. Jeżeli masz coś do dodania, to koniecznie daj nam znać!

Dlaczego warto publikować poradniki? ?

Wiele osób czyta artykuły, w których podane są gotowe rozwiązania. Przygotowując strategię content marketingową, możesz w niej uwzględnić teksty poradnikowe. Przedstaw w nich narzędzia i działania, które pomogą czytelnikom rozwiązać problem i osiągnąć cel.

Poradniki są bardzo przydatne, ponieważ dostarczają użytkownikom konkretnych informacji. Pamiętaj, żeby tworzyć teksty poradnikowe dla początkujących i zaawansowanych odbiorców. Zdobędziesz zaufanie czytelników, którzy chętnie skorzystają z Twojej oferty.

O co najczęściej pytają klienci? ?

Jeśli chcesz budować dobre relacje z klientami, to pokaż im, że znasz i starasz się zaspokoić ich potrzeby. W tym celu porozmawiaj z pracownikami zespołu obsługi klienta, aby ustalić, na jakie pytania muszą najczęściej odpowiadać. Jeśli sam jeździsz spotkania biznesowe, pomyśl, o co zwykle jesteś pytany. Wspomniane zagadnienia możesz później poruszyć na blogu firmowym. Dzięki temu nie tylko ułatwisz pracę konsultantom, lecz także zbudujesz wiarygodność w oczach czytelników.

Przydatne narzędzia dla content marketera ?️

Zastanawiasz się, skąd czerpać pomysły na content marketing? Skorzystaj z popularnych narzędzi, takich jak Google Trends, Brand24, Buzzsumo, SurferSeo, Answer The Public, Sprout Social, Senuto czy Semstorm. W ten sposób dowiesz się, czego najczęściej szukają użytkownicy. Wybierz tematy, które są powiązane z Twoją działalnością i branżą.

Zajrzyj również na YouTube, który może być nieocenioną kopalnią pomysłów. Wystarczy, że wpiszesz nazwę swojej branży, produktu lub usługi, a wyświetli Ci się mnóstwo poradników. Oglądnij kilka filmów, a być może znajdziesz ciekawy temat na nowy artykuł.

Monitoruj działania konkurencji ?

Pamiętaj, żeby na bieżąco śledzić poczynania rywali w internecie. Dzięki temu nie musisz się martwić, że zostaniesz w tyle za konkurencją. Nie zachęcamy Cię do plagiatu, lecz do potraktowania innych stron jako źródła informacji. Pomyśl, czy konkurenci nie pominęli jakiś ważnych zagadnień, a jeśli tak, spróbuj to wykorzystać.

Podsumowania i rankingi ?

Prowadząc blog firmowy, możesz publikować podsumowania miesiąca, kwartału i roku. Pokaż, jak wygląda sytuacja nie tylko w Twoim przedsiębiorstwie, lecz w całej branży. To okazja, aby podzielić się swoimi przemyśleniami z czytelnikami, a tym samym ukazać bardziej “ludzką twarz” firmy.

Z tego samego powodu możesz publikować na blogu firmowym subiektywne rankingi. W ten sposób przybliżasz użytkownikom swój punkt widzenia. Pamiętaj, żeby zachęcić ich do wyrażania opinii i dyskusji. Możesz również opublikować ranking najczęściej zadawanych pytań. 😉

Newsy z branży ?

Jeśli działasz w branży, w której dużo się dzieje, spróbuj to wykorzystać. Pamiętaj, że Twoi klienci nie muszą śledzić konkurencyjnych stron, dlatego postaraj się, żeby Twój blog był dla nich głównym źródłem informacji. Publikuj nowości i trendy ze swojej branży, możesz również przedstawić swoje stanowisko na ich temat.

Odświeżaj stare wpisy ?

Z drugiej strony pamiętaj, że konkurencja nie śpi. Być może inna firma natknie się na Twój wpis i postanowi go zaktualizować, aby wyprzedzić Cię w rankingach. Aby tego uniknąć, regularnie odświeżaj dawne wpisy.

Sprawdź, czy podane informacje się nie zdezaktualizowały, a jeśli tak, wprowadź niezbędne poprawki. Możesz również zamieścić dodatkowe treści, dzięki czemu poprawisz pozycjonowanie bloga firmowego.

Kilka słów podsumowania ?

Śmiało korzystaj z naszych propozycji, ale pamiętaj, żeby publikowane treści odzwierciedlały charakter Twojej firmy. Zastanów się, co może zainteresować Twoją grupę docelową. Dzięki temu istnieje duża szansa, że zyskasz czytelników, którzy będą chętnie wracali na Twojego bloga.

Jak prowadzić skuteczny copywriting SEO? Chcesz wygenerować wartościowy ruch na stronie, a tym samym poprawić wyniki sprzedaży? Nie wystarczy, że będziesz publikował interesujące artykuły. Postaraj się w nie wpleść słowa kluczowe.

Pamiętaj też o optymalizacji zdjęć i linkowaniu, dzięki czemu poprawisz widoczność w sieci. Zadbaj też o to, żeby Twoja strona szybko się ładowała. W przeciwnym razie odstraszysz potencjalnych klientów i algorytmy wyszukiwarki Google!

Jeżeli szukasz zaufanego partnera w tworzeniu treści na bloga Twojej firmy, to pamiętaj, że w BeesGrowth oferujemy kreatywny copywriting SEO. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji! Porozmawiajmy o tym, jak content marketing pomoże w rozwoju Twojego biznesu!

Justyna Dereń

Author url : go to url

1 Comment

Comments are closed.

logo-strona-01

Pomożemy w rozwoju Twojego biznesu w sieci, korzystając z najnowocześniejszych technologii informatycznych i narzędzi marketingowych.

© 2021 – BeesGrowth – all rights reserved.