Dlaczego warto tworzyć blog firmowy? ✍

Dlaczego warto tworzyć blog firmowy? ✍

Mówi się, że krótkie formy video to przyszłość. Zdecydowanie potwierdza to fenomen Tik Toka i Reelsy na Instagramie, dodatkowo statystyki pokazują, że 72% przebadanych użytkowników woli poznawać nowe produkty i usługi w formie krótkiego filmiku. Czy oznacza to, że w 2022 roku należy porzucić wszystkie inne formaty? Oczywiście, że nie!

W tym artykule udowodnię Ci, że prowadzenie bloga firmowego ma ogromny potencjał, którego nie warto lekceważyć. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu przejdziesz na „jasną stronę mocy” i docenisz wartość tego formatu. Zaczynamy!

Blog firmowy to dodatkowy ruch na Twojej stronie 📈

Pierwszym argumentem przemawiającym za założeniem bloga firmowego jest dodatkowy ruch na Twojej stronie. Tworząc artykuły tematyczne, przyciągasz na swoją witrynę ludzi zainteresowanych danym tematem. Dlaczego nie mieliby się stać Twoimi klientami? Pamiętaj, że firmowy blog będzie Twoją wizytówką. Jeżeli w tekstach wykażesz się profesjonalizmem i znajomością tematu – zwiększy się zaufanie do Ciebie i Twojej marki.

Przykład: Anna jest specjalistką w zakresie organizowania niskobudżetowych podróży. Na swojej stronie oferuje usługi z tej dziedziny. Blog firmowy służy jej do dzielenia się wiedzą z początkującymi podróżnikami. Doświadczenie, które zdobyła, pomaga jej zrozumieć, czego chcieliby się dowiedzieć potencjalni klienci.

Konto w mediach społecznościowych ma każdy 🙋‍♀️💁‍♂️

Nie jest tajemnicą, że w XXI wieku nie ma firmy, która nie miałaby strony na Facebooku czy Instagramie. Wiele z nich próbuje tworzyć również na Tik Toku i platformie LinkedIn. Blog firmowy jest świetnym sposobem na wyróżnienie się. Dodatkowo stanowi kolejny punkt styku na linii klient-marka.

Warto zwrócić również uwagę na to, że blog firmowy uniezależnia Cię od innych platform. W przypadku wystąpienia awarii serwerów popularnych mediów społecznościowych – Ty nie znikasz z Internetu. Nadal masz swoją przestrzeń na tworzenie treści. Twoi fani na pewno to docenią.

Pozyskiwanie nowych klientów, dzięki wpisom na blogu 🤝

Ciekawe wpisy, które zainteresują Twoich klientów, mogą zostać udostępnione przez nich dalej w mediach społecznościowych (na Facebooku, LinkedIn, czy Instagram Stories). Żyjemy w erze, kiedy użytkownicy, tak samo jak kochają darmowe, ciekawe treści, tak samo uwielbiają się nimi dzielić z innymi. Wykorzystaj to w swojej strategii content marketingowej!

Jeżeli przyciągniesz do siebie internautów, jest duża szansa, że będą podawać Twoje treści dalej. W ten sposób Twój blog zyskuje na popularności, co z czasem przełoży się na sprzedaż usług i produktów. Nie zapominaj więc o sile skutecznego call to action. W takiej sytuacji to właśnie ono może zaważyć o tym, czy tekst zostanie udostępniony dalej.

Budowanie wizerunku eksperta, dzięki content marketingowi 👩‍🏫

Blog jest nieocenionym elementem w budowaniu wizerunku eksperta. Jeżeli publikujesz na stronie interesujące i przydatne treści, tworzysz ekspercki wizerunek Twojej marki w oczach swoich odbiorców – obecnych oraz potencjalnych klientów. Owocuje to szczególnie w branży usługowej i niszowych sektorach, gdzie trudno o opinię i radę ekspertów.

Konsekwentnie, wpis po wpisie zbudujesz swoją społeczność, dla której Twoje zdanie i rady będą istotne. Oczywiście może się to także przełożyć na wzrost liczby zleceń. Taki efekt uboczny chyba jesteś w stanie zaakceptować, prawda? 😊

Wykorzystaj long tail i wznieś się na wyżyny wyników Google 🚀

Długi ogon – inaczej long tail – to kilkuwyrazowe słowo klucz, które bardziej szczegółowo niż krótsza fraza kluczowa, wyraża intencję użytkownika. Dłuższe frazy (powyżej 3 słów) są mniej konkurencyjne i dokładniejsze, co generuje bardziej wartościowy ruch na stronie.

Jeżeli zdecydujesz się prowadzić bloga, pamiętaj, żeby przykładać uwagę do tytułów Twoich artykułów, nagłówków oraz dobieranych fraz kluczowych. Zastanów się, jaką frazę wpisałbyś w wyszukiwarkę, chcąc uzyskać odpowiedź na swoje pytanie i gotowe! Na przykład, zamiast „Jak sprzedawać?”, spróbuj „Jak sprzedać swój pierwszy produkt w internecie?”.

Przykład: Anna, zamiast nazywać swój artykuł „Jak podróżować?”, korzysta z siły long tail i zatytułowała wpis „Jak tanio zorganizować podróż na Maltę?”. Jej artykuł znalazł się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google i jest często udostępniany w mediach społecznościowych.

Podejmij rękawice, stwórz firmowego bloga i wyprzedź konkurencję! 🥊

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu widzisz, jak wiele zalet ma prowadzenie bloga firmowego. Pamiętaj jednak, że tworzenie treści wymaga zaangażowania i pracy. Może się okazać, że Twój blog przez pierwszych kilka artykułów nie będzie wzbudzał wielkiego zainteresowania. Tutaj działa taka sama zasada, jak na każdej innej platformie. Jeżeli chcesz odnieść sukces, potrzebujesz mobilizacji, systematyczności i wytrwałości. 😉

Wierzę, że przy odpowiednim wysiłku uda Ci się stworzyć miejsce w Internecie, gdzie Twoi klienci będą mogli zasięgnąć porady i przeczytać ciekawe teksty.

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! 👋

Koniecznie podziel się ze mną swoimi przemyśleniami dotyczącymi prowadzenia bloga firmowego. Jeżeli szukasz profesjonalnego wsparcia w marketingu treści swojej firmy, to zgłoś się do nas! Stworzymy dla Ciebie content, który pokochają Twoi klienci!

Natalia Dulian

Author url : go to url

5 Comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

logo-strona-01

Pomożemy w rozwoju Twojego biznesu w sieci, korzystając z najnowocześniejszych technologii informatycznych i narzędzi marketingowych.

© 2021 – BeesGrowth – all rights reserved.