Co to jest wizytówka Google Moja Firma? ?

Co to jest wizytówka Google Moja Firma? ?

Przedsiębiorcy, którzy dopiero zakładają swój biznes, niejednokrotnie zastanawiają się, czy jest możliwa promocja marki bez wydawania dużych pieniędzy? Oczywiście! Jedno z takich narzędzi proponuje nam samo Google. Mowa o wizytówce Google Moja Firma (GMF).

Czym jest wizytówka Google Moja Firma? ?

Wizytówka Google Moja Firma jest bezpłatnym narzędziem udostępnionym przez Google. Umożliwia stworzenie bezpłatnego profilu przedsiębiorstwa, który będzie widoczny w wynikach wyszukiwania i Mapach Google. Wizytówka GMF zawiera najważniejsze informacje o firmie: nazwa, adres, telefon, godziny otwarcia czy dane kontaktowe. Pojawiają się tam również recenzje, mające duży wpływ na decyzje zakupowe konsumentów.

Jak stworzyć wizytówkę Google? ?

Stworzenie wizytówki Google Moja Firma jest banalnie proste. Skorzystaj z instrukcji poniżej i ciesz się darmową promocją w sieci!

 1. Zaloguj się do na https://business.google.com/create
 2. Wybierz „Dodaj informacje o swojej firmie w Google”.
 3. Uzupełnij nazwę firmy i profil jej działalności.
 4. Następnie wpisuj i zaznaczaj odpowiedzi zgodnie z informacjami o Twoim biznesie.
 5. Pamiętaj! Aby Twoja wizytówka Google zaczęła działać, musi zostać przeprowadzona weryfikacja. Odbywa się ona na kilka sposobów:

  ? pocztówka z kodem weryfikacyjnym,
  ? wiadomość SMS z kodem,
  ? telefon robota Google z kodem,
  ? wiadomość e-mail z kodem weryfikacyjnym.

 6. Gratuluję! Jeżeli pomyślnie przejdziesz weryfikację, Twoja wizytówka pojawi się niebawem w wynikach wyszukiwania i Mapach Google.

Jeżeli na którymś z etapów okaże się, że Twoja firma jest już dodana, (np. przez innych użytkowników) możesz zgłosić prawa do wizytówki. Jeżeli po wpisaniu w wyszukiwarkę Google Maps nazwa Twojej firmy wyświetla się, wystarczy, że wybierzesz opcję „Jestem właścicielem firmy” i pomyślnie przejdziesz weryfikację.

Wizytówka Google Moja Firma — zalety ?

Założenie wizytówki Google niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest to dodatkowy kanał reklamowy (darmowy!). Ponadto zawiera ona podstawowe informacje na temat Twojego biznesu (nazwę, adres, link do witryny czy numer telefonu i zdjęcia). Jest to również bardzo dobry sposób na dotarcie do nowych klientów i partnerów biznesowych, którzy łatwo mogą zweryfikować Twoją firmę.

Wizytówka Google Moja Firma — wady ?

Jak każde narzędzie, wizytówka Google, nie jest bez wad. Warto zwrócić szczególną uwagę na opinie, które nie są weryfikowane. Oczywiście jako właściciele firmy możemy na nie odpowiadać, ale nie mamy gwarancji, że wystawiają je nasi klienci. Niestety wciąż niektórzy przedsiębiorcy stosują zasady konkurencji nieodbywającej się na zasadach fair play.

Skuteczny marketing dzięki wizytówce Google Moja Firma! ?

Wizytówka Google Moja Firma jest, naszym zdaniem, jednym z najlepszych darmowych narzędzi, które możesz wykorzystać do promocji swojej firmy. Jej szeroki zakres działania powoduje, że jest świetnym sposobem na dotarcie do nowych klientów, szczególnie w lokalnych biznesach. Jeżeli po tym artykule nadal masz problemy z założeniem wizytówki Google — nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Natalia Dulian

Author url : go to url

logo-strona-01

Pomożemy w rozwoju Twojego biznesu w sieci, korzystając z najnowocześniejszych technologii informatycznych i narzędzi marketingowych.

© 2021 – BeesGrowth – all rights reserved.