Projektowanie stron internetowych – 7 miodnych wskazówek ?

Projektowanie stron internetowych – 7 miodnych wskazówek ?

Własne miejsce w sieci to niepisany must have dla każdej marki, która chce być widoczna w internecie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 7 miodnych wskazówek, dzięki którym lepiej zrozumiesz, na czym polega projektowanie stron internetowych. ?

Praktycznie nie istnieje branża, dla której obecność w internecie nie byłaby istotna. Oczywiście nie zawsze wymagana jest rozbudowana strona internetowa z systemem rezerwacji, sklepem czy możliwością umawiania terminów. Jednak jako przedsiębiorca powinieneś wiedzieć, jakie aspekty Twojego biznesu warto wyróżnić w sieci. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, dzięki któremu lepiej zrozumiesz proces projektowania strony www.

? Odkryj nasze usługi projektowania stron www oraz sklepów internetowych

Zacznij od strategii obecności marki w sieci! ?

Zanim przejdziemy do sedna tematu dzisiejszego tekstu, wspomnijmy o niedocenianym przez wielu początkujących przedsiębiorców aspekcie. Strategia obecności marki w sieci czy spójny i przemyślany branding Twojej firmy powinien być punktem wyjścia do kolejnych działań. Jeżeli identyfikacja wizualna Twojego biznesu już istnieje, to zdecydowanie możesz zacząć budować swoją pozycję w internecie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na ten temat!

Projektowanie stron internetowych – 7 miodnych aspektów ?

Wiesz już, że obecność marki w sieci wymaga przemyślanej strategii. To właśnie w oparciu o nią będzie można stworzyć witrynę dla Twojej firmy. Pomogą Ci w tym wskazówki zamieszczone w kolejnych akapitach. Poniżej 7 miodnych aspektów projektowania stron internetowych, o których szerzej opowiadamy w dalszej części artykułu.

 1. Zacznij od zdefiniowania celu oraz grupy odbiorców firmowej strony www.
 2. Zadbaj o przemyślaną nawigację i strukturę witryny dla Twojej firmy.
 3. Naszkicuj swój pomysł, tworząc makietę strony www.
 4. Nie zapomnij o użytkownikach urządzeń mobilnych.
 5. Stwórz chwytliwe teksty i atrakcyjną grafikę.
 6. Pamiętaj o widoczności w Google i pozycjonowaniu SEO.
 7. Na początek wybierz sprawdzony system zarządzania treścią.

Przytoczone 7 punktów to jedynie kilka ważniejszych aspektów, które mają zasadniczy wpływ na projektowanie stron internetowych. Jeżeli planujesz stworzenie firmowego serwisu www, to zdecydowanie powinieneś je poznać. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć pracę web developera i innych osób zaangażowanych w tworzenie strony internetowej.

? Poznaj też 7 aspektów budowy nowoczesnej strony www dla Twojej firmy

Zdefiniuj cel i grupę odbiorców projektowanej strony www ??

Najpierw zdefiniuj cel i grupę odbiorców projektowanej strony www. Musisz określić, jakie zadania czy procesy ma realizować tworzona witryna. Jakie aspekty można wymienić w tym miejscu?

 • Przedstawienie realizowanych przez firmę usług (np. naprawa samochodów, remonty mieszkań czy renowacja tapicerek skórzanych).
 • Sprzedaż produktów – fizycznych lub cyfrowych – za pośrednictwem dedykowanego sklepu internetowego e-commerce.
 • Możliwość umawiania spotkań czy rezerwowania terminów (np. wizyty w salonie piękności, noclegi w hotelu czy stoliki w restauracji).
 • Budowa wizerunku eksperta poprzez dzielenie się wartościową wiedzą (np. blog firmowy, podcast czy przekierowanie do kanału na YouTube).
 • Pozyskiwanie gorących leadów, czyli kontaktów do osób zainteresowanych współpracą z Twoją firmą.

Mając świadomość, jaki jest cel projektowania strony internetowej Twojej marki, możesz bardziej szczegółowo określić wymagania w zakresie jej funkcjonalności. Kolejnym krokiem jest sprecyzowanie odbiorców witryny.

Określenie grupy docelowej dla wielu osób wydaje się procesem błahym i… Niepotrzebnym. To duży błąd! Znajomość idealnego klienta pomoże Ci nie tylko w projektowaniu strony www, lecz również we wszelkiego rodzaju działaniach marketingowych. Wyobraź sobie zatem, że jesteś właścicielem nowo otwartego salonu fryzjerskiego dla kobiet i mężczyzn. Zastanów się nad odpowiedzią na następujące pytania.

 • W jakim wieku są Twoi potencjalni klienci?
 • Jaki jest ich status materialny?
 • Czy w pobliżu istnieją konkurencyjne firmy, z których usług mogą korzystać?
 • Jakie są ich zainteresowania?
 • Czym możesz się wyróżnić na tle konkurencji, by zachęcić ich do wizyty u siebie?

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze precyzyjniej określić swoich odbiorców. Pamiętaj, że możesz z powodzeniem określić kilka grup docelowych, a na ich podstawie stworzyć persony – profile idealnych klientów. Jeżeli prowadzisz lokalną firmę usługową, to zobacz, czego brakuje Twojej konkurencji. Zapytaj znajomych, przejrzyj strony internetowe innych firm, a także opinie na ich temat – zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Przemyśl intuicyjną nawigację i strukturę firmowej witryny ?

Wiesz już, jaki jest cel projektowania strony internetowej dla Twojej firmy. Określiłeś także najważniejsze grupy docelowe, na podstawie których stworzyłeś persony. Pójdź o krok dalej! Przemyśl intuicyjną nawigację i strukturę firmowej witryny!

Już na etapie budowy strony www czy wysyłania zapytania ofertowego do agencji warto mieć wiedzieć, jakie zakładki oraz jakie dodatkowe funkcje powinna realizować witryna. Wśród standardowych podstron mogą się znaleźć poniższe zakładki.

 • Strona główna.
 • O nas, o firmie czy o zespole.
 • Cennik, usługi lub produkty.
 • Galeria zdjęć czy realizacje.
 • Regulaminy, polityka prywatności.
 • Blog firmowy.
 • Kontakt.

W zależności od specyfiki prowadzonej działalności strona www może posiadać również sklep internetowy, możliwość rezerwowania terminów czy formularz kontaktowy. Warto pamiętać też o linkach do mediów społecznościowych.

Makieta w projektowaniu strony www, czyli naszkicuj swój pomysł ✏

Gdy mowa o projektowaniu strony www, często powtarzanym terminem jest „makieta”. Chodzi tak naprawdę o szkic wyglądu strony głównej czy poszczególnych zakładek. Jako przedsiębiorca nie musisz umieć rysować, a tym bardziej projektować. Jeżeli jednak masz pomysł i jesteś go w stanie naszkicować to świetnie! W ten sposób jeszcze lepiej przekażesz swoją wizję webmasterowi czy agencji interaktywnej, która będzie tworzyć witrynę.

Projektowanie strony internetowej z myślą o użytkownikach mobilnych ?

Technologia RWD to stały gość rozmów o tworzeniu nowoczesnych serwisów www. Projektowanie strony internetowej z myślą o użytkownikach mobilnych to nie tylko dopasowanie wyglądu witryny do wymagań smartfonów, lecz również tabletów czy ekranów laptopów. Istotna jest również optymalizacja wydajności serwisu. Im szybciej ładuje się strona internetowa, tym większe prawdopodobieństwo zainteresowania nią użytkownika.

Projektując stronę, zadbaj o chwytliwe teksty i atrakcyjną grafikę ?

Niezmiernie ważna jest warstwa wizualna Twojej internetowej twierdzy. Projektując stronę, zadbaj o chwytliwe teksty i atrakcyjną grafikę. Nie musisz być grafikiem komputerowym, ani pisarzem! O te aspekty zadbają odpowiednie osoby. Pamiętaj też, że pisanie treści warto zlecić specjalistom, którzy tworzą teksty przyjazne zarówno dla ludzi, jak i wyszukiwarki Google. Dobry copywriter SEO z pewnością zadba o obydwa wymienione aspekty.

? Skorzystaj z naszych usług copywritingu SEO!

Pamiętaj o widoczności w Google, czyli pozycjonowanie SEO ?

Dobra widoczność w wyszukiwarce Google to jeden z kluczowych aspektów, który pozwoli Ci dotrzeć do internautów zainteresowanych Twoją ofertą. Pozycjonowanie SEO to zatem dziedzina, o której bezwzględnie musisz pamiętać! Na wysokie pozycje w wyszukiwarce internetowej składa się szereg czynników: dopracowanie tekstów pod kątem SEO, linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne, wydajność witryny czy jej dopasowanie do urządzeń mobilnych.

Projektowanie strony www – WordPress dobry na początek! ?

Dotarliśmy już do ostatniego, a być może najważniejszego punktu? W końcu uruchomienie firmowej witryny to dopiero początek przygody z obecnością Twojej marki w sieci! Projektowanie strony www musi uwzględniać aspekt, jakim jest późniejszy rozwój serwisu. Często chcemy mieć możliwość samodzielnego publikowania zdjęć czy wpisów na bloga. Tutaj zdecydowanie faworytem jest WordPress – łatwy w obsłudze system zarządzania treścią.

Chcesz stworzyć dobrą stronę www dla swojej firmy? ?

Nie ulega wątpliwości, że projektowanie stron internetowych to złożony proces. Mamy jednak nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci lepiej przebieg budowy firmowej witryny i sprawią, że Twoja współpraca z twórcą serwisu będzie jak rozmowa z najlepszą przyjaciółką lub dobrym kumplem. ? Jeżeli planujesz stworzenie strony www dla firmy, to skontaktuj się z nami! Osłodzimy widoczność Twojej marki w sieci tym, co najlepsze. ?

? Zastanawiasz się, czy to dobry moment na stworzenie strony www dla Twojej firmy? Nie czekaj i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji!

Tomek Michalski

Author url : go to url

4 Comments

Comments are closed.

logo-strona-01

Pomożemy w rozwoju Twojego biznesu w sieci, korzystając z najnowocześniejszych technologii informatycznych i narzędzi marketingowych.

© 2021 – BeesGrowth – all rights reserved.